CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu ve İl Başkan Yardımcısı Av. M.Levent Bozat, ülke gündemine ilişkin konuştu. CHP’li Bozat, Türkiye’nin en büyük sorunun adalet ve hukuk alanında olduğunu söyledi.

Ülkedeki ekonomik kriz ve devlet kurumlarına duyulan güven ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu ve İl Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Levent Bozat şu ifadeleri kullandı:
“ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU KRİZ ORTAMININ SEBEBİ AKP’DİR”
“Memleket, cumhuriyetimizin 100. yılına tanık olmamıza az bir süre kala bir seçim atmosferine girmiş vaziyette. Bu atmosfer ise ne yazık ki iktidar eliyle bulandırılmak isteniyor. Çünkü son 20 yılda ülkenin her kurum ve kuruluşu problemlidir.Adaletten, hukuktan, liyaketten uzak ve yoksun AKP kadroları memleketten ziyade kendilerini ve çevresindeki yandaşları düşünmekte desteklemektedirler sıra halka asla gelmemiştir. Bu da ülkenin bugün içinde bulunduğu kriz ortamını çok iyi açıklamaktadır. Bu krizin sebebi de adı da AKP’dir.”


“ENFLASYON HER GEÇEN ZAMAN REKOR KIRMAKTADIR”
“Bir ülkenin itibarı olan para birimi, AKP’nin tuhaf ekonomik programları eliyle pul edilmiştir. Enflasyon her geçen zaman rekor kırmaktadır. İnsanlar en temel gıda ürünlerini dahi alamayacak hale gelmiş, işsizler ordusu devasa boyuta ulaşmıştır. Hal böyleyken AKP yandaşı  gruplar servetine servet katmaya devam etmiştir.”

Geceye damga vuran fotoğraf Geceye damga vuran fotoğraf


“BUGÜN YAŞADIKLARIMIZIN TEMELİNDE ADALET VE HUKUKTAN YOKSUNLUK VARDIR”
“Ülkenin bu hale gelmesinin nedeni elbette AKP’dir. Ancak var olan sorunun adı aslında ekonomik krizden ziyade adaletsizlik ve hukuksuzluk krizidir. Bugün yaşadığımız ne varsa hepsinin temelinde de bu yatmaktadır: adalet ve hukuktan yoksunluk. Çünkü bir ülkede adalet ve hukuk yoksa, yok sayılırsa ne milletin ne yerli ne de yabancı yatırımcının o ülkeye güveni kalmaz. Bu da bugün yaşadığımız ekonomik krizi ortaya çıkarır.”


“AKP SANDIKTA 20 YILDA YAPTIKLARININ BEDELİNİ AĞIR BİÇİMDE ÖDEYECEKTİR”
“Yapılması gereken de bellidir. Cumhuriyetin 100. yılını, yüz yıllık birikimle omuzlamak ve öze dönüş için sandıkta, gereken cevabı vererek normalleşmeye geçişi sağlayacak ilk adımı atmaktır. AKP sandıkta 20 yılda yaptıklarının bedelini ağır biçimde ödeyecektir. Bundan kimsenin şüphesi yoktur. Halk, yaşadığı ekonomik krizin, adaletsizliğin, işsizliğin, torpilin bedelini, bunun müsebbibi olan partiye ödetecektir!”