Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Belgin Abacı Irmak’ın 3’üncü kitabı Kumru Firarda okurlarıyla buluştu.

Zekâm Kutuda Saklı, Horoz Firarda kitaplarıyla okurlarına ulaşan Belgin Abacı Irmak’ın son kitabı "Kumru Firarda" çıktı.

Daha önce yazdığı Horoz Firarda kitabının devamı niteliğinde olan "Kumru Firarda" gerçek bir uçuş hikâyesini konu ediyor.

WhatsApp Image 2022-07-20 at 15.58.27 (1)

Kahramanmaraş'ta silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı! Kahramanmaraş'ta silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı!

Kumru Firarda hikâye kitabı hakkında bilgi veren gen yazar Belgin Abacı Irmak: “Daha önce horozu firar eden Çılgın Begüş’ün bu hikâyesinde de kumrusu firar ediyor. Başından sonuna heyecanla okuyacağınız sevgi dolu gerçek bir uçuş hikâyesini kaleme aldım. Keyifli okumalar diliyorum” dedi.

WhatsApp Image 2022-07-20 at 15.58.26

Belgin ABACI IRMAK kimdir?

Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana ili Ceyhan ilçesinde okudu. Gazi Üniversitesi Sınıf öğretmenliğini bitirdi. Ardından Ayvansaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Psikoloji alanın da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, Atatürk Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık Programını okudu.

Ayrıca hali hazırda "Aile danışmanlığı ve Oyun terapisi alanlarında uzman olarak çalışmaktadır. Özel eğitim gereksinimli çocuklara yönelik eğitim alanında da uzman olarak çalışmaları devam etmektedir.

Evrende canlıya dair her ne var ise ilgi ve sevgiyle araştırmalar yapıp birçok proje de yer aldı. Çocukları çok seven biri olarak halen sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

İlk yayınlanan eseri akıl ve zekâ oyunlarını anlatan "Zekâm Kutuda Saklı", sonrasında yaşanmış çocuk hikâyelerden oluşan "Horoz Firarda" ve "Kumru Firarda" eserleri yayınlandı.