Park ve bahçelerde güvenlik konusunda yaşanan sıkıntıları hatırlatan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu sorunların Bekçilerin göreve başlamasıyla ortadan kalktığını söyledi. Başkan Okay, güvenlik ile ilgili vatandaştan çok olumlu tepkiler aldıklarını aktardı.

Başkan Okay, ‘Vatandaşlarımızı Doğayla Bütünleştiriyoruz’ Başkan Okay, ‘Vatandaşlarımızı Doğayla Bütünleştiriyoruz’

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bekçileri ziyaret etti. Başkan Okay, ilçenin dört bir yanını park ve bahçelerle donattıklarını hatırlattı. Ancak bu park ve bahçelerde yoğun bir güvenlik problemi yaşandığını dile getiren Başkan Okay, Bekçilerin göreve başlamasıyla bu sorunun ortadan kalktığını söyledi.

Bundan dolayı Bekçilere teşekkür eden Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bölgemize park ve bahçeler inşa ediyoruz. Ancak vatandaşlarımız bu park ve bahçelerde yaşanan güvenlik sorunlarından şikayet etmekteydiler. Biz de imkanlarımız ölçüsünde bu park ve bahçelere güvenlik kameraları ve görevliler tahsis etmekteydik. Ancak bu durumunda yeterli olmadığını anladık. Devletimizin yeni uygulamasıyla bekçiler göreve başladı ve bu durum bir anda ortadan kalktı. Şuanda siyasi çalışmalar nedeniyle mahallelerimizi tek tek gezmekteyim. Mahalle sakinlerimiz sorunlu parklarla ilgili düzelme olduğunu bizlere iletti. Bu noktada emniyet müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde bu sorunların tamamen ortadan kalkması adına bizler de üzerimize düşeni yapacağız. Ben bekçilerimize ve değerli emniyet mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”