Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın enflasyon verilerine ilişkin söylemlerini eleştirdi. AKP'nin her seferinde somut adımlar atmadığını belirten Başkan Güler, " İktidarın tek yaptığı şey halkı oyalamak” dedi.

Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’ Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’

"BİZ SÖZ VERİYORUZ ENFLASYON BİTECEK"

Başkan Güler açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanı Erdoğan her seferinde "enflasyon bitecek, sabredin" diyerek halkı susturnaya çalışıyor. Şimdi de Hazine ve Maliye Bakanlığı Fiyat İstikrarı Komitesi'nin dördüncü toplantısına enflasyonla ilgili yaptığı  açıklamada "Fahiş fiyat artışları ile mücadele çalışmalarının tüm paydaşlarla eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde sürdürülmesine karar verilmiştir" dedi. Bu da yetmedi dalga geçer gibi başta tarımsal ürünlerde olmak üzere küresel düzeyde artan korumacı politikalar, arz güvenliğini önümüzdeki dönemde daha fazla ön plana çıkaracak, fiyatlar düşecek denildi. Halk yiyecek ekmek bulamazken, insanlar meyve ve sebzeyi taneyle alırken, sosyalleşmek dahi hayal olmuşken iktidarın hâlâ havada konuşması, realist adımlar atmaması, gelecek vaat eden yalan sözlerle halkı kandırmaya çalışması çok gülünç ve kabul edilmez bir durum. İktidar bir an önce gerekeni yapmalı, yapamıyorsa işi ehline bırakmalı. Seçimlere az kaldı.Vatandaşın canına tak etti. Fakat biz söz veriyoruz. İktidar olduğumuzda enflasyon düşecek, fiyatlar denetlenecek, keyfi zam yapılmayacak. Halk sefalete,yoksulluğa mahkum edilmeyecek. Türkiye yeniden bizlerle çağ atlayacak” şeklinde konuştu.