Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, AKP'li Milletvekili Hülya Atçı Nergis'in hayat pahalılığını eleştirmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’ Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’

 AKP'lilerin de ülkenin durumundan bir hayli müzdarip olduğunu belirten Başkan Çakır, "AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri'nin yerel televizyon kanalında katıldığı Ramazan Sohbetleri programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Vatandaşımızın serzenişleri haklı. Haklı buluyorum. Bu yangın her yerde var. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Biz de bu yangını yaşayanlardanız” dedi. Bu tebrik edilecek bir durum değil. Zaten AKP'li bir vekilin artık gerçekleri söylemesi gerekiyordu. Genç bile kalındı. Bildiğimiz üzere geçen gün de yine AKP'li başka bir vekil kıl biberin 80 tl olduğuna inanamayıp, bunu bilmiyordum dedi. İşte AKP bu kadar halktan kopuk yaşıyor. Biz bu yangındayız diyor lakin herhangi bir girişimde de bulunmuyor. Bu kadar sorumsuz davranıyorlar. Gerçekleri hazmedemiyorlar. Halkı hor görüp, sadece kendilerini zengin ediyorlar. Türkiye'yi günbegün uçuruma sürüklüyorlar"şeklinde konuştu.