Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı,Kemal Kılıçdaroğlu’nun fahiş elektrik faturasını ödemediği için elektriğinin kesilmesiyle ilgili iktidarı eleştiren açıklamada bulundu.

Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu! Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu!

‘ASGARİ ÜCRETİN ZAMINI FATURALARDAN ÇIKARIYORLAR’

Enerjiye üst üste yapılan fahiş zamların son üç yılda yüzde 400’ü geçtiğini belirten Başkan Akıllı;"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yılbaşından sonra yapılan fahiş elektrik zamlarına tepki olarak elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu. Şubat ayında yaptığı açıklamada, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, bugün elektriklerinin kesildiğini söyledi.Ekonomik kriz zaten belli, asgari ücrete zam yapıldı fakat bu zamanla birlikte geriye kalan her şeyede zam yapıldı. Gıdaya üst üste zam geldi. Market etiketlerindeki fiyatların günlük değiştirildiği bile oldu. Akaryakıta üst üste zam geldi, kuyruk oldu benzinlikçilerde. Halk sesini duyurmak istedi, duyan olmadı. Adamlar ekmek parasını taşımacılıktan kazanıyor, doğal olarak biletlere de zam geliyor. Vatandaşımız ne yapsın ? Elektrik faturalarına zam üstüne zam geliyor, ödeyemezsen kesiliyor. Kaç çocuk karanlıkta yatağına yalpalayarak gidiyor tahmin edebiliyor musunuz? Kaç çocuk o sofrada karanlıkta yemek yemek zorunda kalıyor.Alınan maaşın yarısından fazlası daha temel ihtiyaç olan gıdaya bile gitmeden önce faturalara harcanarak bitiyor. Bu halkın çektiği çileye bakar mısınız, içimiz acıyor.Daha nereye kadar yemek yerine faturayla doyacağız!"şeklinde konuştu.