Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, mültecilerle ilgili bilgilerin muhalefetten saklandığını belirterek iktidarı eleştirdi. AKP'nin sınır güvenliğini hiçe saydığını ifade eden Başkan Şahin," AKP oy toplamak için vatandaşlık veriyor" dedi.

Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’ Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’

"BU BİR SUÇTUR KANUNSUZLUKTUR"

İktidarın Ortadoğu'daki göçü kasten durdurmadığını söyleyen Başkan Şahin, " Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye’deki kayıt dışı göçmenler ve sığınmacılar konusunda iktidara yönelttiği 4 sorudan oluşan pankart, CHP Genel Merkezi Binası'na asıldı. Kılıçdaroğlu, göçmenlere ve sığınmacılara yönelik sorularını yineleyerek, sosyal medyadan bir paylaşımda bulunmuş, "Saray ve şürekasından yanıtları hâlâ bekliyorum!" ifadelerini kullanmıştı. Fakat iktidardan hâla herhangi bir açıklama dahi gelmedi. Sanki ülke onlarınmış gibi istediklerini yapabilme özgürlüğüne sahipmiş gibi davranıyorlar. Sadece bu da değil önüne gelene vatandaşlık veriyor, sınırları kasten kapatmıyor. İnsan göçünü engellemek için somut bir adımı bırakın soyut bir adım dahi atmaya tenezzül etmiyor. Biz sorularımızı tekrardan yineliyoruz. Sığınmacıların gerçek kimlik bilgilerini ispatlamalarını talep ettiniz mi Neden vatandaşlık dağıtıyorsunuz, neye hazırlanıyorsunuz? Vatandaşlık verirken güvenlik soruşturması yapıyor musunuz?  Sınırlarımızdan kaçak geçişleri bilerek neden izin veriyorsunuz? İktidar bu soruların cevabını vermek zorunda. Bizler biliyoruz ki iktidar bu hamleleriyle seçime oynuyor. Vatandaşlık vaadi verip, oy toplama derdine düşüyor. Bu bir kanunsuzluktur. Bu bir suçtur. İktidar ya cevap verecek ya da hesap" şeklinde konuştu.