DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı bir süredir yapımı devam eden ve tamamlanma süresi geciken Arsan Kavşağında basın açıklaması yaptı.

Yapımı gecikince yeni bir yorum katan ve isminin artık “Tosbağa” kavşağı olarak anılacağını dile getiren DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Uzm. Dr. İrfan Karatutlu verilen sözlerin tutularak kavşağın bir an önce bitirilmesi gerektiğini aktardı.

Karatutlu şehrin diğer sorunlarına da değinerek, milletvekilerine ve belediye başkanlarına: “Biz Kahramanmaraş’ta yaşayanlar olarak soruyoruz, Ne oldu Önsen Köprüsü? Ne oldu Ilıca yolu? Ne Oldu Çağlayancerit yolu? Tadilatı bir türlü bitemeyen otogara ne oldu? Tekkenin geri dönüşümü neyi bekliyor? Daha ucube olarak duran Kültürpark ne olacak? Uçakların inemediği havaalanı için ne yapacaksınız? Stadyumumuz ne zaman yapılacak?” dedi.

Kahramanmaraşlı Memili’nin Gösterdiği Yerden Su Fışkırıyor Kahramanmaraşlı Memili’nin Gösterdiği Yerden Su Fışkırıyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde, Kahramanmaraş Milletvekilleri tarafından, farklı tarihlerde, Arsan kavşağı ile ilgili yapılan açıklamalarda, kavşak çalışması için ödenek sorununun çözüldüğü ve çalışmaların bir bölümünün tamamlanarak trafiğin bir kısmının 3 ay içerisinde açılacağı gibi açıklamalar yapıldığını hatırlatan Karatutlu, şunları kaydetti:

“Sayın Milletvekilimize konuya olan ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Ancak biz Kahramanmaraşlı vatandaşlar, açıklama yapan milletvekillerimizin kandırıldığına ya da her söze inandığına ve milletine yanlış, eksik bilgiler ile açıklamalar yaptığına defalarca şahit olduk. Kahramanmaraş Deva Partisi olarak, doğru bilgiye ulaşana kadar ve milletimize doğruları yansıtana kadar hiçbir konuyu es geçmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Arsan Kavşağında yapılan araştırmalar ve toplanan bilgiler sonucunda, kavşak köprü betonunun 12 bölümden oluştuğunu, 4 bölümün demir ve beton işlerinin tamamlandığını, kalan 8 bölümün haftada bir bölüm bitirebilmek kaydı ile en az 8 hafta süreceğini söylemek istiyoruz. Bu kısmın tamamlanması ile alt kısmın tahminen Şubat ayının ortasında trafiğe açılabileceğini bildirmek isteriz. Köprünün tamamen faaliyete geçmesi en erken bu yılın Mart sonu ya da Nisan ortası olarak tahmin edebiliriz. Aynı zamanda iktidar partisi vekilinin söylediği gibi ödenek problemi çözülmüş değildir. Bu şartlarda, Kahramanmaraşlıların; ‘Aman bitsinde ne zaman biterse bitsin’ dediği bitmeyen projemiz, umarız daha öncesinde tamamlanır ve bu çile biter. “

İkinci kez buraya tepki için geldiklerini aktaran Karatutlu şöyle devam etti:

“Lakin bu kavşağın uzamasından en çok etkilenen hemen karşıdaki Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminden bu konuyla ilgili çıt çıkmamıştır. Kavşağın adını aldığı özel müessesede de halkı ilgilendiren bu konuyla ilgili sessizlik hakimdir. Heybesini doldurmakla meşgul sermaye sahipleri, ‘fakir fukaraya ekmek veriyorum’ gerekçesinin arkasına sığınarak, Aksu çayını kirletmekte, Afşin-Elbistan’ın havasını kirletmekte, birinci sınıf tarım arazilerine fabrikalar açarak yöreyi pis kokuya ve hava kirliliğine boğmaktadır. Artık bu kavşağın, ‘Dünyanın en uzun sürede yapılan kavşağı’ olması sebebiyle adının artık ‘TOSBAĞA’ kavşağı olarak anılmasını öneriyoruz.  Bugünlerde, hükümet, ülkenin ekonomisini, gelir dağılımını, hukuku ve adaletini bozarken, iktidarın yerel temsilcileri yeni projeler yapmak yerine gereksiz yık-yap tamiratlarını bize proje olarak sunmakla uğraşmaktadır. Aslında yıktıklarını da yapamamaktadırlar. Biz Kahramanmaraş’ta yaşayanlar olarak soruyoruz.”