Teknoloji devi Apple'ın uzun süredir 8 Mart günü bir etkinlik düzenleyeceği iddia ediliyordu. Nitekim o iddialar doğru çıktı. Şirket 'Peek Performance' sloganıyla 2022'in ilk Apple etkinliği olacak 8 Mart etkinliğini resmen duyurdu.

TÜSAD yenilikçi yayını Solunum TV Podcast’i ile Altın Pusula ödülü kazandı TÜSAD yenilikçi yayını Solunum TV Podcast’i ile Altın Pusula ödülü kazandı

8 Mart 2022'de düzenlenecek bir Apple etkinliği haftalardır teknoloji dünyasının gündemindeydi. Ancak Apple bu tarihi resmileştirmemişti. Sadece birkaç analist, yeni ürünlerin tanıtılacağı tarih olarak 8 Mart'ı öne sürmüştü. Fakat Apple dün akşam beklenen duyurusunu gerçekleştirdi ve 8 Mart'ta bir etkinlik düzenleyeceğini resmen açıkladı. Apple'ın 2022'deki ilk etkinliğinin sloganı ise "Peek Performance" oldu.

APPLE 8 MART'TA NELER TANITILACAK?

Apple'ın 8 Mart etkinliğinde tanıtılabileceği ürünler hakkında epeyce söylenti yayıldı. Bu söylentilere göre, Apple'ın iPhone SE'nin 5G destekli yeni nesil sürümü olacak iPhone SE 3'ü, yeni iPad Air'i ve Apple Silicon tabanlı M serisi çipe sahip en az bir Mac modelini (Mac mini, 13 inç MacBook Pro veya her ikisi de olabilir) duyurması bekleniyor.