Teknoloji devi Apple, App Store'daki komisyon oranından şikayet eden ancak metaverse içinde yapılan dijital varlık satın alımları için yaklaşık %50 komisyon almayı planladığı ortaya çıkan Meta'ya yanıt verdi.

Meta'nın metaverse konusunda büyük planlar kurduğu aşikar. Eski adıyla Facebook olarak bilinen Meta'nın metaverse içinde yapılan dijital varlık alımları için yüzde 47,5 oranında komisyon almayı planladığı ortaya çıktı. Daha önce yüksek komisyon aldığı iddiasıyla Meta tarafından eleştirilen Apple'dan ise bu gelişmenin yaşanması sonucu ilginç bir açıklama geldi.

Telegram ücretli mi oluyor? Telegram Premium neler sunacak? Telegram ücretli mi oluyor? Telegram Premium neler sunacak?

APPLE SÖZCÜSÜ: "META'NIN DUYURUSU İKİYÜZLÜLÜĞÜNÜ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR"

Apple sözcüsü Fred Sainz, MarketWatch'a Facebook'un ikiyüzlü davrandığını ve Apple'ın platform ücretlerinden şikayet ederken, kendi içerik oluşturuculardan daha fazla ücret almak istediğini söyledi.Apple sözcüsü Fred Sainz, gönderdiği e-postada, "Meta, App Store'da uygulama içi satın alımlarda geliştiricilerden yüzde 30 komisyon talep ettiğinden dolayı Apple'ı defalarca hedef aldı ve küçük işletmeleri ve içerik oluşturucuları her fırsatta günah keçisi olarak kullandı. Şimdi Meta, aynı içerik oluşturucuları diğer platformlardan önemli ölçüde daha yüksek bir şekilde ücretlendirmeye çalışıyor. Meta'nın duyurusu ikiyüzlülüğünü gözler önüne seriyor." dedi.