Kilo fiyatı 468 TL'ye kadar çıkan antepfıstığının hasat döneminin yaklaşmasıyla birlikte jandarma ekipleri de olası hırsızlıklara karşı tarlaların önünde yol boyu nöbet tutmaya başladı. Ekipler, sık sık devriye gezmeyi sürdürecek.

Gaziantep'te yaklaşan 'Antepfıstığı' hasadı öncesi artan fıstık hırsızlıklarının önüne geçmek için çok sayıda tedbir devreye sokuldu. Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de yaklaşan 'Antepfıstığı' hasadı öncesi artan fıstık hırsızlıklarını önlemek için bir dizi önlem aldı.17 sabit yol kontrol noktası oluşturuldu, ekipler devriyeye başladı.

jandarmadan-antepfistigi-nobeti-8-15104087_o

17 SABİT KONTROL NOKTASI OLUŞTURULDU

İlk hasat döneminde ekonomik değeriyle dikkat çeken Antepfıstığı hırsızlıklarının önüne geçmek isteyen Gaziantep Jandarması, fıstığın yoğun olarak yetiştirildiği ilçelerde 17 sabit yol kontrol noktası oluşturdu. Jandarma ekipleri alınan önlemler çerçevesinde ekipleri komando timleri ve güvenlik korucuları ile desteklerken, daha önce fıstık hırsızlığına karışan tüm şüpheliler de takip altına alındı.

SÜREKLİ DEVRİYE GEZİLECEK

Sanko Okulları’nın Yks Başarısı Sanko Okulları’nın Yks Başarısı

Ekipler, fıstık hırsızlığıyla mücadele için dron, gece-gündüz görüşlü dürbün ve teknik-fiziki takip cihazlarının kullanımını artırdı. Ekipler, gece-gündüz komando ve güvenlik korucusu takviyeli timlerle tarlalarda ve yollarda fıstık üreticileri ile koordineli olarak sürekli devriye faaliyeti de yürütecek.