Kahramanmaraşlı Yılmaz çiftinin, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanmaya yalın ayak gittikleri haber olmuştu. Yaşlı çift, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aranarak, Külliye'ye davet edildi.

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde oy kullanmaya yalın ayak giden Emine (69) ve Mahmut Yılmaz (70) çiftini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla arayarak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti.

Basında yer alan haberlere duyarlılık gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla Mahmut Yılmaz'ı aradı. Erdoğan, eşiyle birlikte kendilerini külliyeye davet ettiğini belirtti.

Önce arandığına inanmayan Mahmut Yılmaz, bir yakını tarafından işletildiğini düşündü. Fakat, telefonu aldığında karşısındaki sesin Cumhurbaşkanı olduğunu gördü.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta yemlik pazarda yerini aldı! Kahramanmaraş'ta yemlik pazarda yerini aldı!

Telefon görüşmesini anlatan Yılmaz:

"Evimin bahçesindeydim telefonum çaldı. Arayan kişi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden aradığını söyledi. Önce inanmadım, 'Mutlaka birisi beni işletiyor' diye düşündüm, sonra Cumhurbaşkanımızın sesini duydum, selamlaştık. 'Yeni hükümet kurulduğunda sizi külliyeye davet edeceğim' dedi. Hala şoktayım. En büyük hayalim Cumhurbaşkanımızı görmekti inşallah bu hayalim gerçeğe dönüşecek. Allah Cumhurbaşkanımızın yokluğunu vermesin, gerekirse buradan da ayak yalın eşimle birlikte Ankara'ya kadar yürürüz.

Kucaklaşmak istiyorum:

Emine Yılmaz ise en büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yakından görmek olduğunu belirterek, "4 yıl önce eşimle birlikte Cumhurbaşkanımız için ayak yalın giderek oy kullanacağımı ahdetmiştim ve gerçekleştirdim. 2 kilometrelik yolu eşimle birlikte ayak yalın giderek çok şükür oyumuzu kullandık. Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum, her zaman mitinglerine gittim, ama bir türlü ulaşamadım. Bizleri makamına davet etmiş. Gerekirse ayak yalın yollara düşüp Ankara'ya gideceğim. Anne oğul gibi kucaklaşmak istiyorum" dedi. Haber/Kaynak; İskender Zengin / DHA