Rus enerji şirketi Gazprom, 27 Nisan sabahı itibarıyla Polonya ve Bulgaristan'a doğalgaz akışını durduracağını bildirdi. Açıklamanın ardından petrol fiyatları yükselişe geçti.

Rus enerji şirketi Gazprom’un Polonya ve Bulgaristan'a doğalgaz akışını durduracağını açıklaması petrol fiyatlarını yükseltti.

Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı dün yüzde 3.2 yükseliş sonrası bugün de artışını sürdürdürerek 102 doları aştı.

Rus enerji şirketi Gazprom, 27 Nisan sabahı itibarıyla Polonya ve Bulgaristan'a doğalgaz akışını durduracağını bildirdi. Bu karar, Moskova ile Avrupa arasında enerji arzı ve Ukrayna'daki savaş konusunda yaşanan anlaşmazlıklarda bir tırmanış olarak değerlendirildi.

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Haziran vadeli Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı yüzde 0.8 artışla 102.47 dolardan, Haziran vadeli Brent petrolün varil fiyatı da yüzde 0.2 artışla 105.79 dolardan işlem gördü. Brent petrol dün yüzde 2.6 yükselmişti.