TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, sosyal medya hesabından "Kahraman şehrimizdeki tetikçi Şanlıurfa'daki malum bazı tetikçilerin servisi ile FETÖ'cü olduğumu yazmış. Reklamı olmasın diye buraya almadım. Evet tekrar ediyorum hodri meydan" dedi.

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalattin Güvenç, hakkında çıkan iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi. Bu tür iddiaların bazı tetikçiler aracılığıyla servis edildiğini söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi. "Değerli hemşehrilerim; Kahraman şehrimizdeki tetikçi Şanlıurfa'daki malum bazı tetikçilerin servisi ile FETÖ'cü olduğumu yazmış. Reklamı olmasın diye buraya almadım. Evet tekrar ediyorum hodri meydan: İddiaların hepsi soruşturuldu hemde yargıtay başsavcılıgı nezdinde. Benim haberim olmadan takipsizlik kararı verdiler.

'Bu kuyruk acısı neden'

Sizlerdeki bu kuyruk acısı neden...Kim ya da kimler adına bu kadar Celalettin Güvençle uğraşıyorsunuz... Hırsızlıkları ugursuzlukları neden yazamıyorsunuz... Halkta karşılıgı olmayan bitmiş tükenmiş sözüm ona insanları tekrar ayağa kaldıracağınızı mı düşünüyorsunuz...

'Zavallı tetikçiler'

Zavallı tetikçilerle işim yok. Perde arkasındaki alçak ruhlular da şunu bilsinler ki: Sizin sorununuz bizzat kendi karakteriniz. Bilin ki bu milletten daha çok Celalettin Güvençler çıkar.

'Uzlaşma teklif ettiler'

Degerli kardeşlerim şu iki anektodu da sizlerle paylaşarak bitireyim. Şanlıurfa'da dönemin güçlülerinden biri bana seni ‘bunlarla’ uzlaştırırım Türkiye çapında piarını yaparız dedi. Hayır dedim. Gene o dönem AK Parti genel sekreteri olan Abdulhamit Gül biraz bunlarla uzlaşssan dedi. Ben de bu işlerin devlete maliyeti var yapamam Dedim. Konuştuk haklısın dedi... Çok açık söylüyorum şu an sade bir milletvekiliyim ve halkıma hizmet etmeye çalışıyor herkesin bildiği gibisiyasi çatışma ve mücadeleye girmemeye çalışıyorum.

'Sorun çukur karakteriniz'

Onun için tetikçilerinizle üstüme gelmeyin. Yanlışlarınızı düşünün...Sorununuz ben degilim çukur karakterinizdir onun üzerinde çalışın... Değerli dostlar bazı art niyetliler twetim üzerine; Sn Abdulhamit Güle, Fetö'cülerlemi anlaş dedi şeklinde sataşmışlar. Bu ve benzeri çamurlar sn bakana yapışmaz. Sn bakanla görüşmede asla fetö konusu geçmedi.Söyledigi çok şikayet geliyor sen belediye başkanısın bir orta yol uzlaşma buldan dedi.Bunun zor oldugunu söylediğimde haklısın dedi.. Sn Abdulhamit Gülün fetöyle de hırsız uğursuzlarla işinin olmadıgını herkes bilir...

Güvenç'ten açıklamalar: Mahir Ünal'ın karargahı..

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, sosyal medya üzerinden bomba açıklamalarda bulundu.

İşte detaylar..

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalattin Güvenç, hakkında çıkan iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi.

Sular Ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü Sular Ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü

Güvenç, twitter üzerinden yaptığı açıklamada kendisine saldıran gazetecilerin Mahir Ünal'a saldırmadığını söyledi. Güvenç ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında attığı twitlerin çarpıtılarak servis edildiğini söyledi.

"4 SENEDİR VEKİLLERİ KARALAYIP MAHİR ÜNAL'A GÜZELLEMELER YAPILIYOR"

Evet sen tetikçisin; çünkü 4 senedir AK Parti'nin Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoglu, Habibe Öcal, Ugur Dilipak, Eski Büyükşehir Bşknı Fatih Mehmet Erkoç, İl Başkanı Ömer Bilal Debgici, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Haklarında agır yazılar yazıyorsun.Aynı partinin vekilleri Mahir Ünal'la Ahmet Özdemir ve Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek hakkında güzellemeler yapıyorsun. Bunun sebebi ne sen önce 12 Şubat Belediyesinden 5 yılda ne kadar para aldın onu açıkla. 

Yeni Maraşta bir yolsuzluk operasyonu yapıldı; sen yolsuzlugu araştıracagına bunu eski büyükşehir başkanıyla benim Mahir Ünal'ı yıpratmak için yaptırdıgımı ima ettin. Makale yazacagını beyan ettin ben de ispat etmessen dedim..bekliyoruz..O operasyonda 12 Şubat belediyesini Park Bahçe Müdürü ve su sporları merkezini işleten kişi vardı. 

Bize saldırarak gündemi degiştirdiniz. Oysa tam gün Maraşta bir muhalefet partisinin il başkanı 12 Şubat Belediyesinin 15.500.000 tl ye hizmet bina işi ikmal çevre düzeni işini pazarlık usulüyle özge inşaata verdiklerini ve peşinde olduklarını yazmıştı ..Görmedin..Gazeteci olarak araştırmadın..Aynı firmanın aynı binanı ikmal inşatını daha öncede alıp almadıgı o alımın usulünün ve miktarının ne oldugunu soramadın. Kim bu özge inşaat Mahir Ünal'ın Karargahı Ramada Otelin sahibi olan şirketmi diyemediniz. Bu şirketin ortakları kimler diyemedin.

Güvenç, yazısında Kahramanmaraş'daki kendisi hakkında bilerek ve iftira atarak haber yaptığını iddia ettiği gazeteciden bahsediyor.

Güvenç'in yaptığı açıklamalar şu şekilde;

"Degerli hemşehrilerim; Kahraman şehrimizdeki tetikçi, Şanlıurfa'daki malum bazı tetikçilerin servisi ile fetöcü oldugumu yazmış. Reklamı olmasın diye buraya almadım. Evet tekrar ediyorum hodri meydan: İddiaların hepsi soruşturuldu hemde yargıtay başsavcılıgı nezdinde.Benim haberim olmadan takipsizlik kararı verdiler. Sizlerdeki bu kuyruk acısı neden...Kim ya da kimler adına bu kadar Celalettin Güvençle ugraşıyorsunuz...

Hırsızlıkları ugursuzlukları neden yazamıyorsunuz...Halkta karşılıgı olmayan bitmiş tükenmiş sözüm ona insanları tekrar ayaga kaldıracagınızımı düşünüyorsunuz.. Zavallı tetikçilerle işim yok. Perde arkasındaki alçak ruhlular da şunu bilsinlerki: Sizin sorununuz bizzat kendi karakteriniz. Bilinki bu milletten daha çok Celalettin Güvençler çıkar.

Degerli kardeşlerimiu şu iki anektodı da sizlerle paylaşarak bitireyim.Şanlıurfa'da dönemin güçlülerinden biri bana seni ‘bunlarla’ uzlaştırım Türkiye çapında piarını yaparız dedi. Hayır dedim.Gene o dönem AK Parti genel sekreteri olan Abdulhamit Gül biraz bunlarla uzlaşssan dedi. Ben de bu işlerin devlete maliyeti var yapamam dedim.Konuştuk haklısın dedi. 

Çok açık söylüyorum şu an sade bir milletvekiliyim ve halkıma hizmet etmeye çalışıyor herkesin bildigi gibisiyasi çatışma ve mücadeleye girmemeye çalışıyorum. Onun için tetikçilerinizle üstüme gelmeyin.Yanlışlarınızı düşünün...Sorununuz ben degilim çukur karakterinizdir onun üzerinde çalışın... 

Degerli dostlar bazı art niyetliler twetim üzerine; Sn Abdulhamit Güle fetöcülerlemi anlaş dedi şeklinde sataşmışlar. Bu ve benzeri çamurlar sayın Bakana yapışmaz. Sayın bakanla görüşmede asla fetö konusu geçmedi. Söyledigi çok şikayet geliyor sen belediye başkanısın bir orta yol uzlaşma buldan dedi. Bunun zor oldugunu söylediğimde haklısın dedi..