Doğduğu Memlekette Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapıyor.Ama bu göreve gelinceye kadar ki yaşadığı süreç ve azminin sonunda elde ettiği başarı herkese örnek olacak nitelikte.

Aslen Afşin’e bağlı Karagöz Mahallesinde dünyaya gelen İkram Doğan (44) İlk,Orta Okulu bitirdikten sonra Afşin İmam Hatip Lisesinde Lise eğitimini tamamlar.Önlisans İlahiyat mezunu olan İkram Doğan,Açık Öğretime kayıt yaptırır Uzaktan Eğitimle Dikey geçiş sonrası doğduğu memleketinde Hayati Vasfi Taşyürek Ortaokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başlar.

Tabi bu süreçte Eğitim hayatı sırasında geçirdiği Hipofiz rahatsızlığı 6 yıl boyunca kendisini çok zor durumda bırakır.Anne ve babasının vefatı sonrasında da zor da olsa Eğitimine devam etme kararı alır.

Bu süreç bana Emek verince emeğin karşılığını rabbimin geç de olsa kat kat vereceğini öğretti diyen İkram Hoca, Eğitimle birlikte Hastalık sürecinde Emek ve sabır çok önemli.Ben bu zor koşullarda bile yarıda bırakmadım,ümidimi kesmedim ve geç de olsa hayalime kavuştum.Emek verdim sabır ettim ve bugün öğrencilerimle başbaşayım dedi.

Kahramanmaraş'ta aynı yerde iki kaza 6 yaralı Kahramanmaraş'ta aynı yerde iki kaza 6 yaralı

6 yıl çektiği Hastalıktan geçtiğimiz aylarda girdiği ameliyat ile tatamen kurtulan İkram Hoca,Hedefimde Vatanına milletine,dinine bağlı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek,Hedefim öğrencilerimin hayatlarına Kur’ani bir bakışla bakmalarını sağlamak.Okumanın yaşı yoktur.Okuyan insan öğrenir.Bilen insan da bilmeyenlerden farklıdır.Okuyan insan emek verir,sabır gösterir.Hedeflerinden taviz vermez dedi.

İlk göreve başladığı günü hiç unutmadığını söyleyen İkram Hoca,Öğrencilerim bana daha önce ki görev yerimi sordu.Ben de ilk görev yerim burası deyince çok şaşırdılar.Öğrencilerimi seviyorum ve onlarla zaman geçirmekten zevk alıyorum dedi.

ÖĞRENCİLERİ İKRAM HOCAYI ÇOK SEVİYOR!

Öğrencileri de İkram Hocayı sorduğumuzda hemen Azimle başarı öyküsünü anlatıyorlar.Birer cümle ile bile olsa Öğretmenlerinin azimle kendilerine örnek olduğunu söyleyen Öğrencileri İkram Hocayı çok seviyorlar.

Öğrencilerden bir tanesi öyle bir güzel cümle kurdu ki bu cümle Öğrencilerinin ikram Hocaya olan güven ve bağlılıklarını anlatmaya yetiyor.

“İkram Öğretmenimizin gözlerine baktığımız zaman bizi bir Fidanken büyütüp Ağaca çevireceğine inanıyoruz”