Kahramanmaraş 11°
açık
EN BÜYÜK İMTİHAN BİRLİKTİR Kahramanmaraş İlçeler Türkiye Politika Ekonomi Spor Kültür Sanat Sağlık TEKNOLOJİ Dünya Ana Kategori AKDENİZ Özel Haber Genel MAGAZİN Bilim, Teknoloji Yerel ASAYİŞ ÇEVRE HABERDE İNSAN EĞİTİM BİLİM VE TEKNOLOJİ

İngiltere, Fransa, ABD dâhil pek çok batı ülkesi refahını Sömürgeciliğe borçlu. 1999’da Afrika da toplanan ACRAA Komisyonu Emperyalistlerin Afrika’dan ÇALDIĞI Altın ve Elmas Madenlerinin sadece maddi kısmını hesapladılar. Bu para tam tamına 777 trilyon dolardı. Fransa GSYH ( Gayri Safi Yurtiçi Hâsıla 2 trilyon dolar) 367’ye yakın Fransa devleti demek.

Amerika; Hindistan, Devlet’i Aliye’den sömürdükleri topraklar bu rakama dâhil değil. Teknolojiyi yaratmak için harcadıkları ARGE’ye 100 tane Osmanlı hazinesi ancak yeter.

Peki, Müslümanların hiç hatası yokmu “tabiki’de var”

Özellikle 17 ve 18 YY’ yılda İngiliz soylular toprakları sömürürken Devlet’i Ali’ye sadece izledi. Bizler yapılan haksızlıklara karşı gelemediğimiz için, bunun bedelini yıkımla ödedik.16 YY’ da Almanlar yürüyen toplar icat ederken, İngilizler Okyanusta gidebilen donanmalar inşa ediyordu ve kadınlar için icat ettikleri edepsiz çorapları beş yıl İngiliz kadını giymedi ve sanayiye büyük katkı sağladı. İtalyanlar ise globalleşmeyi Venedikliler sigortalı Deniz Acenteleri kurmuşlardı. Biz ise yerimizde saydık. Onlar ise durmadan kurdukları hiyerarşi üstünde sömürü düzeni yarattılar.

Sultan Abdülaziz bu düzene dur! Dediği için tahtan indirilip öldürüldü. Sokullu Mehmet Paşa Süveyş Kanalı projesini raftan indirince sırtından hançerlendi. Onun ölümünden sonra Osmanlı’da 250 yıl kimse bu projeyi cesaret edip raftan indiremedi. Osmanlı’yı İttihatçılar yıkmış! Ne kadarda basit hüküm vermek kolay değimli? İttihatçılara gelene kadar ne yapıldı arkadaş? Devlet’i Aliye’nin yıkılış sürecini 31 Mart ayaklanması ile başlatanlar gerçeği perdelemekten başka bir görev yürütmemedirler. Osmanlıda 36 Padişahîn yarısına yakını darbeyle tahtan indirildi. Bir Padişahta esir düştü. Devlet yıkılıyordu niye bunları konuşmuyorsunuz, işinize mi gelmiyor? Ders alınacak o kadar materyaller var ki…

300 yıldır yıkılan zihinleri, 10 senede kimse toparlayamaz. İşin daha kötüsü var. Daha da geriye gidiyoruz.

Şimdi asıl meseleye tekrar dönelim. Mısırda vukuu bulan, Cuma Namazı katliamını manşetten veren “dinsiz BİRGÜN gazetesi” Rezilliği görebiliyor musunuz arkadaşlar? Türkiye’de yüzlerce gazete var. Mısırdaki katliamı manşetten veren sadece dinsiz BİRGÜN Gazetesi Başlıkta şöyle, “KARA CUMA”

Hani nerde Milli yazarlarımız? Hani nerde İslam Dünyası? CHARLİE HEBDO için duyar kasan medyanız nerede? Dini Cemaatler, tarikatlar neredesiniz? Ölenler Şii olduğu için mi sesiniz çıkmıyor? Sivil Toplum Örgütleri neredesiniz? Ermeniler için ayaklanan sosyalistler uyuyor musunuz?  Filistin duyarı kasan sol gruplarımızın sesi neden çıkmıyor?

Yemende, Musul’da binlerce çocuk katledildi. Hepiniz sustunuz. Doğu Türkistan için bir süre sesiniz çıktı, çünkü ABD ve Batı oradaki iktidarı istemiyordu.

Aslında mesele şöyle, batı bir şahsı istemiyorsa ona diktatör der. Diktatörün olduğu ülkede Silahlı gruplar oluşturulur. Halka zulüm ettirir. Diktatör dediği şahıs bunu önleyemez, zaaf gösterir. Bu sefer şehri bombalamaya başlar. Diktatör halka zulüm ediyor olur. NATO devreye girer ve o kişi iktidardan indirilir. Bizim sözde Milli Basın ise buna çanak tutar!... Sol- Sağ fark etmez.

1.5 milyar Müslüman’ın, 50 milyonu ayaklansa Dünya yer yerinden oynar.63, İslami Ülkenin basını görevini yapsa ortalık yıkılır. Fakat sadece izliyorlar.

SUUD-PETROL Rezervlerinin olduğu bölgelerinin yarısı Bin Ladinin ailesine aitti. Bin Ladin zenginliğini bırakıp, dağa gitti diye propaganda yaptılar. Onu kahraman ilan ettiler. Be geri zekâlı, o zenginliği kim yiyor şu an? Oradan çıkan petrol kime peşkeş çekiliyor? Bin Ladin o kadar zenginse o kadar parayla 10.000 kişilik ordu kurardı. Niye kurmadı?

Cihat bilimle olur, teknoloji, akıl ve zekâ ile olur. Dağın tepesinde NATO helikopteri düşünce kahraman oldular. Sen o düşürdüğün helikopterden daha iyisini Milli ve Dini duygularla kendi ülken için yaparsan, kahraman olursun. İslamiyeti Şov aracı yaptınız ve küstahlığınıza alet ettiniz, batının kölesi oldunuz.

İran ve Kürtler bu günlerde büyük sınav veriyor. Ya Türkiye’yi seçecekler, yada yok olacaklar. Yavuz Sultan Selim birliği sağlamak için iki Müslüman Türk Devletini yıktı. Biz Türkler azgınlığa, gaflete bile düştüğümüzde kendi Devletimizi yıkıp, tekrar Devlet kurmuş bir milletiz. Bizim derdimiz Devletide değil, şan, şöhret parada değil. Biz Dünyaya Adaleti ve huzuru tesis etmek için Allahın Askeri olmuş bir milletiz. Yahudiler gibi kendi ırkımıza Peygamber beklemedik. Müslümanlıktan uzaklaşmış Araplar gibi zenginlik hayaline girmedik.

Kudüs işgal altında diyenler şunu iyi bilsinler ki, Mekke ve Medine’de işgal altında. Amerikancı bir köpeğin oyuncağı olmuş bir kutsal şehir MEKKE Londra’ya benzetilmeye çalışılan bir MEKKE, buna kayıtsız bir şekilde susan sözde Müslümanlar, Kraldan korkup Kralcılık oynayan Müslümanlar.

Sultan Fatihin Hilafet gibi bir hayali olsaydı, çoktan İstanbul’a getirirdi. Memluklular, Hicazı  Portekiz ve İspanyol akınlarına karşı koruyamadığı için ve bununla beraber Vatikanla anlaşma yoluna gittiği için biz Memluklulara savaş açtık. Bağımsızlıktan koptukları için, bunun için İDRİSİ BİTLİS’le yani Kürt Aşiretleriyle birlik olduk. Kürtlerle ittifak kurarak, Türk Devleti yıkmış bir Türk Devletiyiz. Bizim için ırk, güç önemli değil, biz Adaleti savunuruz.

Yunanistan bugün aç şekilde yaşıyor. BATTINIZ. Almanya size sahip çıkıyor mu? Devlet Bankalarınız ipotek edildi. Ermeniler, Rus Ortodoks Patrikhanesi size destek çıkıyor mu? Bir gün biz Türklere, gelin bizi yönetin diyeceksiniz. 400 yıllık komşuluk içinde beraber yaşadık. Niye son yüz yıldır kavgalıyız?

Ey Türkler!

Kürdü,Ermenisiyle,Arabıyla,Yunanıyla, Çerkez’iyle, Gürcüyle, ittifak kurmadan bağımsızlık savaşı başlayamaz.. Bir gün herkes sana Mecbur kalacak, sakın geçmişi kafanda canlandırarak tuzağa düşme  “Enbüyük intikam affetmektir”demişti.”Selman Kayabaşı” büyüklüğü yaparsan büyük olursun. Onlarında son 300 yıldır Eğitim sistemini başkaları dizayn etti. Türkler kendilerine düşmanmış gibi öğretildi. Sende onlarda bağımsız değildiniz. Fakat şartlar bir olmayı zorluyor.

Ve Suriye’de öyle beklenmedik gelişmeler olacak’ki, herkes şaşıracak. Bugünün düşmanları yarın dost olacak. İyi izleyin. Suriye ile 911 kilometrelik sınırımız var. B ir zaman bu sınırları kaldırmıştık. Şuanda 781 kilometrelik dünyanın üçüncü duvarını inşa ettik. (Yüksekliği 3,genişliği 2 metre olan 7 şer ton ağırlıklı blok duvar)

Artık uyanalım!

Efsunlu tanımlar türediğinden beri bu coğrafya birlik sağlayamıyor. Mezhepçilik, İdeolojik anlayışlar dünyayı yokuşa götürüyor. 1400 yıllık Müslüman’ız, 100 yıldır İslamcıyız. 1200 yıldır hem Müslüman hem Türküz.100 yıldır Türkçüyüz.

         İslam, Vatan, Millet, Devlet diyen kazanacak.

         Şii, Sünni, Sol, Sağ diyenler kaybedecek

         Ben Müslüman’ım, ben Türküm, Dinim İslam, Fikrim DEVLET’İ EBED MÜDDET.

Kudüs’ün doğusu da batısı da, kuzeyi de, güneyi de İslam’ındır. Dolaysıyla Filistin’indir. İIT’nın Mescidi-Aksa ile ilgili kararını kabul edilemez.

 

Devlet, bulut gibidir. Millet yağmur gibidir. Ordu şimşek gibidir. Vatan toprak gibidir. Dinimiz ise bir Güneş gibidir. Onun aydınlığında yol alırız. Gece olduğunda ise Ay ile Yıldızlar ortaya çıkar. Onlar Sancağımızı temsil eder. Gecenin karanlığında Ay ve Yıldız sana ışık verir, yolunu kaybetme, sancağı sahipsiz bırakma diye, kalın sağlıcakla

 

25-11-2017

       

        

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.